Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky jsou již dlouho uznávaným doplňkem mužů, kteří chtějí pozvednout svou osobnost a prokázat tak své hodnoty. Tento doplněk se stal velmi dobrým řešením, jak zvýraznit svou osobnost, a to zejména díky výběru jejich prakticky neomezených možností. 

Manžetové knoflíčky zvýší Vaši mužnost a zaujmou již na první pohled. Pokud plánujete navštívit některou ze společenských akcí a udělat opravdu dobrý dojem, tak Vám tento doplněk nesmí chybět. 

Manžetový knoflík spíná dva cípy manžety košile pomocí zarážky, která obsahuje pérkový mechanismus. K manžetovým knoflíčkům bychom určitě měli zvolit správný druh košile. Určitě nezvýšíme dojem tím, že lacinou, běžnou košili osadíme manžetovými knoflíčky. To by mohla působit jako pěst na oko, nehledě na to, že většina z těchto košil není na manžetové knoflíčky stavěna. Proto berme manžetové knoflíčky jako třešničku na dortu našeho osobního luxusu, které mají podtrhnout naši osobní kvalitu a eleganci.

Materiály

Nejčastěji se s manžetovými knoflíčky setkáváme v podobě kovu, ale vhodnou alternativou můžou být také například knoflíčky dřevěné. Manžetové knoflíčky z kovu jsou často zdobeny drahými kameny, sklem či jantarem. Záleží na osobních preferencích. 

Význam

Knoflíčky bychom měli často volit podle toho, co bychom chtěli prezentovat. Častou alternativou jsou tak například knoflíčky s gravírováním, monogramem, či erbem. Může také symbolizovat určitou skupinu lidí, se stejným zájmem, nebo jednoduše reprezentovat náš životní styl, na který chceme poukázat. 

Využití

Jak už jsem zmínil, manžetové knoflíčky bych doporučil pouze na velmi formální události, na které se náramně hodí.