Základní šperky

Protože pro většinu z nás jsou šperky denním chlebem a využíváme je prakticky na všechny možné příležitosti, sestavili jsme pro Vás seznam základních šperků, kde se podíváme na šperky, které by neměli chybět v arsenálu každé elegantní ženě či muži. 

Jemně si jednotlivé šperky rozebereme a následně si o nich řekneme základní informace, které se Vám budou hodit již po celý zbytek života. Je důležité o každém šperku něco vědět, abychom mohli využít jeho elegance a krásy na 100%. 


Náramek jako základ

Náramek by měl sloužit jako základ každého moderního muže či ženy. Náramky napomáhají zvyšovat podvědomí o naší osobnosti a často vyznačují nějaký význam (např. náramky ve znamená zvěrokruhu). Nejčastěji se v rámci šperkařství setkáváme s jednoduchými náramky, které u žen ztělesňují ryzí eleganci a u mužů jejích sílu. V dnešní době se tak náramky staly nedílnou součástí našich životů a můžeme se setkat s tisící různými varianty nejen v oboru šperkařství. Dnešní trendy často apelují na jednoduchý ocelový náramek, kde si ženy dále navlékají jednotlivé korálky, které symbolizují jejich osobnost.  

Náhrdelník pro Vaši osobnost

Náhrdelníky, stejně jako náramky, jsou nedílnou součástí našich modních životů, Hlavní oblíbenost si získaly převážně u žen, které se jimi často zdobí, ukazují tak svou krásu a samozřejmě také poutají pozornost. U náhrdelníku se nejčastěji setkáváme s náhrdelníkem z oceli, na kterém je zavěšen jednotlivý přívěšek, který může mít jednotlivou symboliku, často podle osobnosti nositele. V dnešní době se můžeme setkat s náhrdelníky mnoha materiálů, nejoblíbenějšími se stali však náhrdelníky ze stříbra, zlata a chirurgické oceli. 

Prsten jako symbol

Prsteny byly již v historii častou oblibou králů a symbolizovali tak jejich moc a sílu. Každý prsten má svou osobní symboliku a ztělesňuje nějakou vlastnost jeho nositele. Na prsteny se často ryjí nápisy, aby se nositel s prstenem mohl ještě více ztotožnit. Na jednotlivých prstenech můžeme tak najít ornamenty, drahokamy, nebo malé tabulky křišťálu. 

Náušnice jako důkaz elegance

Náušnice se staly prakticky nedílnou součástí denního nošení každé ženy, které se tak naučili prokazovat svou eleganci a pozvedly nimi také svůj půvab. V dnešní době se tak můžeme setkat s mnohými typy náušnic, které volíme podle situace. Nejběžnějšími se staly náušničky napichovací, které se ženy nemusí bát nosit za všech okolností. Je možné také volit mezi různými typy zapínání náušnic. Až se zdá nemožné, kolik záležitostí se dá na tak malém kousku oceli vymyslet. A právě proto jsou zřejmě tak oblíbené. Autor článku: Tadeáš Jakúbek
Osobní instagram: @tadeasjakubek